Magabiztos győzelem a Budafok ellen

A VESC kosárlabdázói 30 pontos győzelmet arattak az NB1/B péntek esti mérkőzésén.

A veszprémieknél taktikai okok miatt Mérész Csaba a mai napon nem kapott játéklehetőséget. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, és pár perc elteltével 2:7 állt az eredményjelzőn. A hazaiak megrázták magukat, ennek eredményeként ritkán látható sorozatot produkáltak, zsinórban 23 pontot dobva 25:7-re alakították az eredményt, a vendégeken az időkérés sem segített. A negyed végéig felváltva estek a kosarak, a VESC tartotta a kiharcolt különbséget (30:16).

A második negyedben Szenteleki révén tartotta magát a Budafok, de a veszprémiek is remek megoldásokat mutattak be az egész pályás letámadást alkalmazó vendégekkel szemben, különösen Szabó Balázs volt elemében, aki egymás után termelte a kosarakat. A VESC a félidő végére tovább növelte előnyét (57:36).

A második játékrész budafoki eladott labdákkal indult, míg hazai oldalon Bovánovics és Nagy távoli kísérletei pattantak le a gyűrűről. Szenteleki percei következtek, hárompontosával tovább vitte hátán csapatát, de Jilling rögtön válaszolt egy távoli kosárral (63:41). A hazaiknál ekkor több apróbb hiba is becsúszott a játékba, így Molnár Istvánnak a negyed közepén időt kellett kérnie (63:45). Sikerült rendezni a sorokat, és Oltárczy hármasával, valamint Faragó szemfüles kosarával zsinórban hét pontot szerezve, ismét megnyugtató lett a két csapat közötti különbség (75:48). Az utolsó percben a VESC és a Budafok is távoli dobásokkal próbálkozott, ebből a hazaiak jöttek ki jobban, így a negyed végére először volt 30 pont a veszprémiek előnye (83:53).

Az utolsó negyed elején a hazaiak kissé megtorpantak, két percig képtelenek voltak a kosárba találni, szerencsére a Budafok is elvétve talált célt (86:61). A játékrész derekán elsültek a veszprémi kezek, Jilling egy, és Oltárczy két hárompontosával közel 40 pontra nőtt az előny (97:61), sőt Fekete Csaba triplájával elérte a VESC a bűvös 100 pontot. Az utolsó percekben a hazaiak mestere a fiataloknak adott lehetőséget, így  vendégek a mérkőzés végére némileg kozmetikáztak a végeredményen (106:76).

Veszprémi Egyetem SC - Budafok-Csepel 106-76 (30-16, 27-20, 26-17, 23-23)

Vezette: Sabáli L., Török Z.

VESC: Faragó 20/6, Nagy 4, Jilling 18/12, Szabó 18, Pataki 15. Cserék: Bovánovics 4, Fekete 12/3, Oltárczy 11/9, Horváth O., Gábriel, Kiskós 2, Száraz 2. Edző: Molnár István

Budafok-Csepel: Gaál 2, Jenei 2, Kovács 5/3, Szenteleki 24/6, Vajda 5. Cserék: Badics 12/6, Dankai 4, Matés, Rédei 10/6, Rigó 5, Varga 7. Edző: Ferencz Gábor