Nem büntet, munkát ad a gyerekeknek

Körmendi Ferenc és a thai-boxosok nyáron sem álltak le, sokszor teltház volt a teremben.

- Mi az oka, hogy ilyen sokan látogatták az edzéseket még az uborkaszezonban is?

- Én sem számítottam ilyen érdeklődésre, de sokan akarták megtartani a kondíciójukat a nyári időszak alatt is. Egyre több fiatal jön le edzésre, akik fejlődni akarnak. Legutóbb vitorlázók jöttek le, ők komoly munkát akartak végezni, amit a mi fegyelmezett edzéseinken meg tudnak tenni. Ugyanakkor mi azt az elvet követjük, hogy nem büntetjük, fegyelmezzük a fiatalokat, hanem munkát adunk nekik, amivel le tudják foglalni magukat.

- Nincs meg a veszélye, hogy kinövitek a termet?

- Már elgondolkoztam azon, hogy a 14-15 éves korosztályig bezárólag kettébontom a csapatot, és a fiatalokkal külön foglalkozunk.

- A komoly munka eredménye meglátszik a versenyeken is?

- A nyári munkának megadta a lendületet a májusi, Pécsett rendezett Wako-bajnokság, ahol Szilágyi Arnold második helyezést ért el, és ezzel bejutott az országos döntőbe. A szeptember 26-án megrendezésre kerülő viadalon a legrosszabb esetben is a harmadik helyen fog zárni. A Wako-bajnokságon K-1 szabályrendszerben bonyolítják le a küzdelmeket, ebben szerepeltek a veszprémi versenyzők is. Emellett kick-box küzdelmeket is rendeznek a versenyeken külön páston. Augusztus 15-én Tatabányán vettünk részt a Mega tech Thai-box gálán, ahol 13 thai-box mérkőzést és 3 profi box mérkőzést láthattak az érdeklődök. Versenyzőink közül Bódi Tamás 3:0 arányú pontozással győzte pápai ellenfelét, Vajda Máriót 65 kg-ban, Szilágyi Arnold pedig ugyanilyen arányban diadalmaskodott egy hazai versenyzővel, Molnár Zsolttal szemben. Udvaros Gitta első versenyén szoros pontozásos vereséget szenvedett rutinosabb ellenfelétől, a tatabányai András Nikolettától, ami mindenképpen biztató a jövőre nézve.

- Milyen versenyek várnak a csapatra a közeljövőben?

- A szeptemberi Wako-bajnokság mellett egy rangos muhay thai versenyre (október 4.) készülünk, ahol Szilágyi Arnold és Kaufmann Péter fog indulni.

- Idén tavasszal birtokba vehettétek a Veszprém Aréna egyik különtermét, mely négy küzdősport egyesületnek adott otthont. Hogyan alakult azóta a Küzdősport Centrum élete?

- Örömmel jelenthetem, hogy szeptember elején bejegyzésre került a Veszprémi Küzdősport Centrum Egyesület, melyet a négy egyesület (Thai-Box SE, Fitt SE, K.O. SE, Veszprémi Taekwon-do SE) tagjai alapítottak, így hivatalosan is egy közösséggé váltunk. Vannak további terveink, szeretnénk közös pályázatokat benyújtani, és ezáltal megerősíteni új egyesületünket.

- Idén tavasszal birtokba vehettétek a Veszprém Aréna egyik különtermét, mely négy küzdősport egyesületnek adott otthont. Hogyan alakult azóta a Küzdősport Centrum élete?

- Örömmel jelenthetem, hogy szeptember elején bejegyzésre került a Veszprémi Küzdősport Centrum Egyesület, melyet a négy egyesület (Thai-Box SE, Fitt SE, K.O. SE, Veszprémi Taekwon-do SE) tagjai alapítottak, így hivatalosan is egy közösséggé váltunk. Vannak további terveink, szeretnénk közös pályázatokat benyújtani, és ezáltal megerősíteni új egyesületünket.