Zsinórban második bravúros győzelmét aratta a VKKFT!

Az újonc Veszprémi KKFT ismét bravúros győzelmet aratott a Gyöngyös otthonában a férfi kézilabda NBI szerdai játéknapján.

Tombor Csaba együttese a Ferencváros ellen nyert diadal után a tabella negydik helyén álló Gyöngyös otthonában bizonyíthatott. Négy alapemberére nem számíthatott a Veszprém, a jó hír, az hogy Borbély Ádám a koronavírus-fertőzése után újra a csapat rendelkezésére állhatott.

Az első játékrészben a 4. percben 3-0-s rohamot produkáltak a házigazdák, nem hagyta magát a Veszprém a 7. percben ki is egyenlített. A csapatok fej-fej mellett haladtak,  egészen a félidő feléig 7:6. Szeitl zsinórban három találatával kiegyenlített, majd Tóth Péter góljával a vezetést is átvette a VKKFT a 25. percben 12:13. Seregi hétméteresével háromgólos bakonyi előnnyel fordultak a csapatok 13:16.

Fotó: archív

A második játékrészben a Gyöngyös négy perc alatt egalizált 16:16, a remekül játszó Fazekas, Szmetán, Vajda, Tóth, Szeitl góljaival meglépett a Veszprém a 45. percben 18:23. Konkoly Csaba együttese nem adta fel, fel is zárkózott az 53. percben 23:24. Tombor Csaba gyors időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, ami jól is jött a veszprémi fiúknak, hiszen egy 3-0-s szériát produkálva elléptek 23:26. Fazekas találta el is döntötte a találkozót, a végeredmény 24:27.

HE-DO B.BRAUN Gyöngyös - Veszprémi KKFT 24:27 (13:16)
Gyöngyös, zárt kapu. V.: Medve, Südi.

Gyöngyös: Merkovszki – Németh T. 6 (2), Gábori, Vilovski 6, Herceg 2, Duris, Markez 2. Csere: Tóth M. (kapus), Varsandán 1, Ubornyák, Urbán, Halász 4, Hegedűs 1, Papp 1, Gábori 1, Gerdán, Gráf. Edző: Konkoly Csaba.

Veszprém: Borbély – Tóth P. 2, Vajda 3, Tóth A. 3, Fazekas 6, Hári 1, Kristóf 2. Csere: Miklós, Ágoston (kapusok), Kovács Gy., Tóth M. 2, Seregi 4 (3), Bugyáki, Füleki, Szeitl 4, Szmetán. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.