A Veszprémi KKFT nyerte a városi rangadót

Szoros küzdelemben a listavezető Veszprémi KKFT nyerte a városi rangadót a Telekom Veszprém U21 ellen a férfi kézilabda NBI/B-ben.

IMG_3630
Képgaléria a cikk végén

A két csapat meccse mindig nagy presztízzsel bír, nem volt ez másképp most sem, amit a kilátogató nézők szép száma is jól mutatott.

IMG_3732

Az első félidőben a Tombor Csaba vezette VKKFT ragadta meg a kezdeményezést, a 7. percben Fazekas, Hári, Szmetán góljaival elléptek 1-4-re. A házigazdákat nehezítette Bodor piros lapos kiállítása, míg a "vendégek" fokozatosan növelték előnyüket, ezt látva a 14. percben Gulyás Péter időt kért (3-7). Ritmust váltott a Telekom, próbált felkapaszkodni a tabella éllovasához,  Hornyák, Gombai, Ilic, Sisa üres kapus góljával 9-13-as félidei eredménnyel fordultak a felek.

IMG_3714

A második félidőben a "kis Telekom" védekezést váltott, ami okozott némi zavart az ellenfélnek, Palasics a kapuban remekül védett, a 38. percben villant a piros lap, ezúttal a VKKFT-nél Szeitl-et állították ki. Beindult a henger a Gulyás Péter-Momir Ilic vezette csapatnál, a házigazdáknál Ilic egalizált a 42. percben (14-14). Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a 53. percig, Éles, Fazekas góljával 21-23-ra hozta a mérkőzést a VKKFT. A házigazdák időkérése útán próbált a felkapaszkodni az éllovashoz a Telekom, de a győzelmet nem lehetett elvenni Tombor Csabáéktól, végeredmény 23-26. Érdekesség, hogy a két csapat ősszel is 26-23-as eredménnyel zárta a mérkőzést.

IMG_3832

Telekom Veszprém U21–Veszprémi KKFT 23-26 (9-13)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 5, Ilics Z. 5, Melnyicsuk 4, Gombai 3, Dobi 3, Sisa 3. Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
A VKKFT góldobói: Szmetán P. 6, Éles B. 4, Fazekas G. 4,  Bugyáki 3, Hári 2, Tóth 2, Szeitl 1, Szmetán M. 1, Füleki 1, Kristóf 1, Seregi 1. Edzőik: Tombor Csaba és Kovács György.
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Kizárva: Bodor (12.), Szeilt (38.).