Nyíltvízi úszó Vk: Rasovszky negyedik lett Barcelonában

A Balaton Úszó Klub Veszprém olimpiai ezüstérmese, Rasovszky Kristóf negyedik lett a FINA nyíltvízi úszó világkupa-sorozatának barcelonai állomásán.

Barcelonában folytatódott az idei nyíltvízi Európa-kupasorozat, ahol a magyar csapatból heten is vízbe ugrottak. Az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf ezúttal nem a dobogóért, hanem negyedik helyért harcolt, amelyet végül meg is szerzett, hiszen sikerült maga mögött tartania német Klemet-et. A 10-km-es versenyt, végül a tokiói olimpia nyíltvízi aranyérmese, Florian Wellbrock zárta az élen. A magyar résztvevők közül Székelyi Dani 9., Gálicz László a 26. helyen végzett, Gálicz Pétert végül kizárták.

Rasovszky Kristóf

A nőknél elsősorban a dobogóra kerülésért bontakozott ki nagy csata a hajrában, itt végül Olasz Anna hatodikként ért célba (de a harmadik és a hatodik helyezett között mindössze bő másfél másodperc volt a különbség.) A lányoknál a mieink közül Vas Luca a 19., Fábián Bettina a 28. helyet szerezte meg.

A sorozat következő állomása vasárnap, az olaszországi Piombinoban lesz.