Elismerésre méltóan szerepeltek a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) szenior atlétái
a közelmúltban megrendezett országos bajnokságon.

Az öt fős veszprémi küldöttség tizenegy aranyérmet szerzett, és még két ezüstérmet is begyűjtött.

kiraly_kinga
Király Katalin Kinga

A futóknál Kósa Zoltán két számban nyert, az M50-es kategóriában 400 méteren 56.49 másodperccel
utasította maga mögé a mezőnyt, míg 400 gáton 1:05.74 perccel végzett az élen.

Király Katalin Kinga triplázni tudott. A W35-ös korosztályban 100 méteren 13.84 másodperccel nyert,
200 méteren 28.45-tel bizonyult a legjobbnak, míg 400 méteren 1:06.61 perccel érdemelte ki az
aranyérmet.

A szentkirályszabadjai, de a VEDAC színeiben sportoló Dobi Balázs szintén két számban nyert.
Diszkoszvetésben 38.69 méterrel szerzett bajnoki címet az M40-es korcsoportban, súlylökésben
pedig 12.08 méterrel nyert.

Benes Magdolna

Benes Magdolna ezúttal nemcsak dobott, hanem futott is. A W65-ös korcsoportban 100 méteren
másodikként haladt át a célvonalon 21.21 másodpercet teljesítve. Súlylökésben 7.95 méterrel,
kalapácsvetésben 30.70 méterrel, nehézkalapácsban 10.35 méterrel győzött. Diszkoszvetésben 17.37
méterrel második helyet szerzett. Érdekesség, hogy az idei első bajnoki címe összességében a 20.
szenior bajnoki aranyát jelentette a VEDAC fáradhatatlan szenior atlétájának.

Gosztolai Mária

A világbajnok Gosztolai Mária a W70-es korosztályban a papírformának megfelelően súlylökésben és
diszkoszvetésben is győzött. Előbbi számot 9.37 méterrel, a diszkoszvetést 25.71 méterrel nyerte