Újabb hazai bravúr, a VKKFT legyőzte a Csurgót!

A MOL-Pick Szegedet legyőző és a Telekom Veszprémtől is pontot lopó Csurgói KK pont nélkül maradt az Arénában.

Villámrajtot vett a VKKFT, hat perc eltételével már 6-2-re meglépett Tombor Csaba együttese. Nem tudta a lépést tartani a fáradtan küzdő Csurgó, Vajda, majd Hári, Tóth Péter duplája után nyolc gólra növelte a házigazda előnyét 13-5. Borbély bravúrt, bravúrra halmozott, Fazekas remekül osztotta a labdákat a társaknak, 16-8. Tombor Csaba időkérése után hat gólos fórral fordultak a felek, 16-10.

A második félidő ott folytatódott, ahogy ez első abbamardt, Borsos góljával kezdődött, majd utánuk Vajda, Fazekas, Tóth  is betalált, 20-11. A Veszprém hatosfalán alig lehetett rést találni, megnehezítve a Csurgó dolgát. A veszprémi fiatalok remek megoldásokkal fejezték be a támadásokat 24-13. A vendégcsapat a 45. percben időt kért. A hajrához közeledve emberhátrányban, Kristóf bombája után 26-14-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó tíz percben a bakonyiak ügyesen tartották előnyüket, Fazekas begyűjtötte harmadik kétperces büntetését, de így is magabiztosan 27-19-re nyerték meg a találkozót.

Veszprémi KKFT–Csurgói KK 27-19 (16-10)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve, Südi
Veszprémi KKFT: Borbély – Tóth P. 4, Tóth M., Fazekas G. 4, Vajda H. 6, Éles B. 3, Hári 6. Csere: Szeitl L. 1, Somogyi 1, Szmetán P. 1, Kristóf 1, Seregi, Füleki, Bugyáki, Tóth A. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Csurgói KK: Tatai – Gebhardt, Krecic 5, Popovic, Borsos 5, Kovacevic, Hanusz 3. Csere: Füstös (kapus) , Vasic, Szeitl E. 5, Gábor, Ács, Kerkovits 1, Nagy Sz. Vezetőedző: Alem Toskic.
Hétméteresek: 3/2 ill. 3/0
Kiállítások: 14 ill. 8 perc