Szoros első, könnyed második félidő

A második félidőben talpra álló MKB II legyőzte a rivális Pick Szeged csapatát az Országos Junior Kupa
negyeddöntőjében.

Az első játékrészben nagyjából kiegyenlített volt a mérkőzés. Bár a szegediek a meccs elején 3 góllal elhúztak, a veszprémiek könnyen egyenlítgettek. A félidő végére pont a szegedieknek volt egy jobb szakasza, így kétgólos (14:16) hátrányból várta a második harminc percet a hazai csapat.

A folytatás már az MKB-nak kedvezett, a 38. percre egy 5:0-s sorozattal már 20:17-re vezettek, a szegedieknek elszállt minden önbizalmuk, a veszprémiek pedig 3-4-5:0-s etapokkal rombolták azt még tovább, a vendégek egy-egy góllal szóltak csak bele a mérkőzésbe. A végén 9 góllal (33:24) nyert a Veszprém, a rivális március 27-én, Szegeden vághat vissza.

Junior: MKB Veszprém KC - Pick Szeged 33:24 (14:16)

Veszprém: Kisék Máté, Borbély Ádám (kapusok), Ligetvári Patrik 2, Horvácki Márió 4, Albert-Tóth László 3, Szeitl László 4, Bonyhádi Tibor 6, Vizes Patrik 4/2, Gyene Norbert 5, Bujdosó Bendegúz, Gulás Máté, Priczel Bence 4, Kisék Bence, Pásztor Máté 1, Márton Balázs
Vezetőedző: Csoknyai István

Szeged: Manojlovity Borisz, Mátrai Péter (kapusok), Felföldi Gergő 1, Nikola Stojanov 4/4, Szilpál András 3, Kun Attila 4, Koligyer Bence 1, Gidai Máté 5, Szabó Bence 3, Tóth Balázs 2, Molnár Bence, Kovács Martin 1, Árokszállási Ádám, Zsadányi Sándor, Molnár Levente
Vezetőedző: Velky Mihály

Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4
Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc