Öt veszprémi az EB keretben

Csoknyai István kihirdette az ausztriai EB-re utazó magyar válogatott keretét, melyben 5 veszpémi játékos kap szerepet.

Kihirdette EB keretét Csoknyai István, a magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya, amelyben a szokásoktól eltérően 17 játékos kapott helyet.

Meglepő módon egyedül a balátlövő Grebenár Gábor maradt ki a magyar csapat Eb-keretéből a Telkiben készülő játékosok közül.

- A szövetség hozzájárult ahhoz, hogy tizenhét fős kerettel utazzunk el Ausztriába. Grebenár Gábor az egyetlen játékos, aki itthon marad - mondta el a válogatott szakvezetője.

A 16 fős végleges keretet az Eb helyszínén, a rajt előtt kell véglegesítenie a magyar csapatnak.

A csapat a vasárnapi pihenőnapot követően hétfőn indul Bécsújhelyre, az Európa-bajnokság D-csoportjának helyszínére. A mieink kedden 20:15-kor kezdik meg szereplésüket a kontinensviadalon az olimpiai és világbajnok franciák ellen.

Az EB-ra való felkészülés során csapatunk az Interwetten kupán szerepelt az elmúlt héten Ausztriában, ahol döntetlent játszott Horvátországgal, majd vereséget szenvedett a lengyelektől, végül pedig egy gólos győzelmet aratott a házigazdák ellen.

A magyar Eb-keret

Kapusok: Fazekas Nándor (MKB-Veszprém), Nenad Puljezevics (TSV Hannover-Burgdorf, német)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém)
Jobbátlövők: Milorad Krivokapics (Pick-Szeged), Laluska Balázs (Cimos Koper, szlovén)
Irányítók: Császár Gábor (Chambéry), Nikola Eklemovics (MKB-Veszprém), Nagy Kornél (Dunaferr)
Beállók: Gál Gyula (Tatabánya-Carbonex), Schuch Timuzsin (Constanta, román), Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (TBV Lemgo, német), Katzirz Dávid (Pick-Szeged), Putics Barna (GWD Minden, német)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém), Törő Szabolcs (Arrate, spanyol)

Szövetségi kapitány: Csoknyai István
Edző: Vladan Matics
Kapusedző: Szathmári János
Csapatvezető: Vass Sándor
Fizikoterapeuta: Szikra-Mezey Csaba
Gyúró: Tímár Csaba 


Forrás: kezi.hu

Csoportbeosztás:
A-csoport (Graz): Horvátország, Oroszország, Norvégia, Ukrajna
B-csoport (Linz): Dánia, Izland, Ausztria, Szerbia
C-csoport (Innsbruck): Németország, Svédország, Lengyelország, Szlovénia
D-csoport (Bécsújhely): Magyarország, Franciaország, Spanyolország, Csehország

A D-csoport (Bécsújhely) menetrendje

Január 19.
18:15 Spanyolország-Csehország
20:15 Franciaország-Magyarország
Január 20.
18:15 Csehország-Franciaország
20:15 Magyarország-Spanyolország
Január 22.
18:15 Franciaország-Spanyolország
20:15 Magyarország-Csehország

A csoportból az első három helyezett jut tovább. A középdöntőben a továbbjutók a C-csoport (Németország, Lengyelország, Svédország, Szlovénia) továbbjutóival mérkőznek január 24-én, január 26-án (mindkét versenynapon 16:15-kor, 18:15-kor és 20:15-kor) és január 28-án (16:30-kor, 18:30-kor és 20:30-kor) Innsbruckban.

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook